آرشیو کامل از دسته: ویژه خبریموزیلا 197 افزونه مخرب را در مرورگر فایرفاکس شناسایی و برای جلوگیری از نصب جدید، آنها را از پورتال Add-on، حذف و در مرورگرهای کاربرانی که قبلاً آنها را نصب کرده‌اند، غیرفعال کرده‌است.


گروه TA505 یک کارزار فیشینگی راه انداخته‌است که فایل Excel مخرب از طریق ایمیل‌های با پیوست‌ فایل‌های موسوم به HTML Redirector به دستگاه قربانی راه پیدا می‌کند.


فرمانده انتظامی استان البرز از انهدام باند فیشینگ کاران حرفه ای که با راه اندازی درگاه های جعلی اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بیش از یک هزار نفر از شهروندان به ارزش ۵ میلیارد ریال کرده بودند ، خبر داد.دولت آلمان با وجود هشدار مایکروسافت درباره پایان پشتیبانی از ویندوز ۷، رایانه‌های خود را ارتقا نداد و اکنون باید برای دریافت وصله‌های امنیتی ٨٨٧ هزار دلار پرداخت کند.هزاران اپلیکیشن Google Play به بدافزار Joker آلوده شده‌اند که کاربران را بدون دریافت رضایت‌شان در سرویس‌های اشتراکی ثبت‌نام می‌کند.

کارشناسان امنیتی هشدار دادند نسخه جدید باج‌افزار DeathRansom بسیار تهاجمی‌تر از نسخه قبل خود عمل می‌کند.

وزارت امور خارجه اتریش توسط افرادی ناشناس مورد حملات سایبری قرار گرفت.


مجموعه‌ی جدیدی از آسیب‌پذیری‌ها در SQLite کشف شده‌اند که به مهاجمان امکان اجرای از راه دور کد مخرب در مرورگر گوگل کروم را می‌دهند.

آژانس اطلاعات امنیت عمومی ژاپن بر ضرورت هوشیاری در مورد حملات سایبری قبل و در طول بازی‌های المپیک و پارالمپیک سال آینده توکیو تاکید کرد.


گروه هکری چینی APT20 در سری جدید حملات خود، موفق به دور زدن سیستم تأیید هویت دو مرحله‌ای شده‌اند.

اخبار و آموزش امنیت سایبری | ارزش افزوده | فیشینگ | سایت های قمار و شرط بندی | حملات سایبری | آسیب پذیری