شما اینجا هستید
سایت خبری وان سرت » » هشدار های سایبری
آخرین اخبار سایت

یک آسیب‌پذیری بحرانی روی یک کتابخانه از ویندوز به اسم crypt۳۲.dll که گواهی‌نامه‌ها و امورات رمزنگاری را برعهده دارد در تمامی نسخه‌های ویندوز، شناسایی شده‌است.

کارشناسان امنیتی هشدار دادند نسخه جدید باج‌افزار DeathRansom بسیار تهاجمی‌تر از نسخه قبل خود عمل می‌کند.

محققان موسسه «نرد پس» با بررسی کلمات عبور مورد استفاده کاربران، فهرستی از محبوب‌ترین کلمات عبور ناایمن را منتشر کرده‌اند.

تبلیغات دروغین اجاره حساب بانکی را نخورید

باتوجه به فراوانی استفاده از مسیریاب‌های‫ میکروتیک در کشور و در پی بروز آسیب‌پذیری‌های شماره‌ی CVE-2019-3978 و CVE-2019-3979 در ماه‌های اخیر و لزوم توجه به امن‌سازی و مقاوم‌سازی شبکه‌ها و زیرساخت‌های ارتباطی، در رصد و پایش شبکه‌ها و زیرساخت‌های کشور نشان دهنده‌ی عدم رفع نواقص و به‌روزرسانی‌ها می‌باشد.

‫ 5 مورد از بهترین روش‌های پیشگیری از حملات سایبری برای کسب و کارهای کوچک با شبیه‌سازی "حملات و نشت اطلاعات"

‫آسیب پذیری امنیتی کشف شده در آنتی ویروس McAfeeبا شناسه اختصاص داده شده "CVE-2019-3648" می‌باشد و در تاریخ 5 آگوست 2019 به شرکت McAfeeگزارش داده شده است.

محققان شرکت نروژی Promon از شناسایی باگی در سیستم عامل اندروید خبر داده‌اند که بدون نیاز به سطح دسترسی root، یک برنامه مخرب را قادر به ربودن کنترل برنامه‌های معتبر نصب شده بر روی دستگاه قربانی می‌کند. شرکت Promon این آسیب‌پذیری را StrandHogg نامگذاری کرده است.

بر اساس گزارشی که شرکت Blackberry Cylance آن را منتشر کرده است مهاجمان در کارزاری پیچیده و پیشرفته در حال رخنه به مراکز درمانی و مؤسسات آموزشی و آلوده‌سازی آن‌ها به یک تروجان مبتنی برPython هستند.

برای رفع آسیب‌پذیری‌ مذکور کافی است، نرم‌افزار VMware Workstation و همچنین Vmware Fusion را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید.

اخبار و آموزش امنیت سایبری | ارزش افزوده | فیشینگ | سایت های قمار و شرط بندی | حملات سایبری | آسیب پذیری