ویژه های خبری

اخبار داخلی وان سرت

یادداشت


مرحوم دکتر جاوید از مدیران جوان عرصه امنیت سایبری کشور بود که بعداز ظهر امروز، ایست قلبی به حدود سه دهه خدمت صادقانه او در این عرصه خاتمه داد. 


گروه‌های هکری تحت حمایت دولت‌ها احتمالاً از آسیب‌پذیری‌های Fortinet FortiOS که شامل آسیب‌پذیری‌های   CVE-۲۰۱۸-۱۳۳۷۹، CVE-۲۰۲۰-۱۲۸۱۲ و CVE-۲۰۱۹-۵۵۹۱ هستند، سوءاستفاده می‌کنند. 


نخستین نسخه باج‌افزار Makop در اواخر سال ۱۳۹۸ شناسایی شد. برخی شرکت‌های امنیتی Makop را نسخه‌ای از خانواده باج‌افزار معروف Phobos می‌دانند.


کیونپ (QNAP Systems, Inc) با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به اجرای حملات Brute-force برای رخنه مهاجمان به تجهیزات Network-attached storage – به اختصار NAS – ساخت این شرکت هشدار داده است.


گردانندگان Lemon_Duck با سوءاستفاده از آسیب‌پذیری‌های ProxyLogon، پس از هک سرورهای آسیب‌پذیر Exchange اقدام به گسترش شبکه مخرب خود و استخراج ارز رمز با استفاده از منابع دستگاه‌های آلوده شده می‌کنند.


برخی منابع خبر داده‌اند مهاجمان با هک سرورهای آسیب‌پذیر MS Exchange اقدام به نفوذ به آنها و در ادامه توزیع باج‌افزار جدیدی با نام DearCry می‌کنند.


در تاریخ نهم مارس ۲۰۲۱، مایکروسافت چندین راهنمای امنیتی برای Windows DNS Server منتشر کرد. در صورت آشکار شدن سرویسDNS ، پنج مورد از این آسیب‌پذیری‌ها به یک مهاجم از راه دور امکان اجرای کد بر روی هدف را می‌دهند.


شرکت مایکروسافت (Microsoft Corp)، در روز سه‌شنبه، ۱۹ اسفند، مجموعه‌اصلاحیه‌های امنیتی ماهانه خود را برای ماه میلادی مارس، منتشر کرد.


باج‌افزار جدیدی به نام 'Hog' فایل‌های دستگاه‌های کاربران را رمزگذاری می‌کند و تنها در صورت پیوستن به سرور Discord توسعه‌دهنده، آن‌ها را رمزگشایی می‌کند.


مرکز مدیریت راهبردی افتا هشدار داد: با آغاز سال ۱۴۰۰ در سامانه‌هایی که فیلد سال در آنها به صورت دو رقمی نگه داری می شود، احتمال بروز اختلال وجود دارد.

  1. آخرین ویدئوها
  2. آخرین تصاویر خبری

اخبار و آموزش امنیت سایبری | فیشینگ | سایت های قمار و شرط بندی | حملات سایبری | کلاهبرداری های سایبری | آسیب پذیری